Kişisel Verilerim Güvende mi?

Filika İnternet ve İletişim Hizmetleri A.Ş. bünyesindeki kişisel veriler, FİLİKANET’in koruması altındadır. FİLİKANET, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çerçevesindeki kişisel verilerin güvenli şekilde muhafazasını ve hukuka uygun olarak işlenmesini sağlamak için teknolojik ve alt yapısal imkanlarını kullanarak, gerekli tüm teknik ve idari tedbirleri almaktadır.

İnternet Hizmetinizde Kota ve AKN Uygulanıyor mu?

İnternet hizmet paketlerimizin hiçbirisinde kota ve adil kullanım noktası (AKN) uygulanmamaktadır.

Bina Çatımıza Takılı Alıcının Sağlığa Zararı Var Mı?

Dünya Sağlık Örgütü'nün raporunda şu ifade yer almaktadır. "Yakın zamanda yapılmış olan araştırmalar, kamuya açık alanlarda kablosuz teknolojilerden kaynaklı RF`ye maruz kalma durumlarının, uluslararası standartlardan binlerce kat daha az olduğunu göstermektedir. Düşük seviyedeki elektromanyetik alanlarına maruz kalmanın insan sağlığına zararlı olduğu sonucuna varılacak bir kanıt bugüne kadar elde edilememiştir."

İnternet Hizmetini Nasıl Bir Sistemle Veriyorsunuz?

Bölgelerdeki yayın noktalarımıza operatörlerden yüksek hızda internet hatları bağlıdır. Ana noktadaki cihazlarımız ile şehirin farklı dağıtım noktalarına kablosuz yayın gönderiyoruz. Bu noktalardan da abonelerimizin binalarına monte edilen ufak alıcılar sayesinde istenen hızda internet ve erişim hizmeti sağlanmaktadır. Kapsama alanında olmanız durumunda internet kısa süre içerisinde kullanıma açılabilmektedir.

İnternet Hizmetini Verme Yetkiniz Nedir?

Firmamız, internet hizmeti vermek üzere Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından "İnternet Servis Sağlayıcısı" yetkilendirmesine sahip olup, yine ilgili kurum tarafından denetlenmektedir.

Kablosuz İletişim Güvenli Mi? Başkası Verilere Ulaşabilir Mi?

Noktadan Noktaya (point to point) ve Noktadan Çok Noktaya (point to muti point) radyolink kablosuz cihazlar birbirleri ile iletişimi şifreleyerek sağlamaktadırlar. Dışarıdan bu ağa girilmesi ve verilerinize ulaşılabilmesi mümkün değildir.

Kablosuz İletişim Cihazlarında Hangi Markaları Kullanıyorsunuz?

Her sektörde olduğu gibi kablosuz iletişim sektöründe de farklı marka ve özellikte ürünler bulunmaktadır. Belirli bir markaya bağımlı hareket etmek yerine saha keşfi sonrası projenizin detaylarına göre tarafımızdan marka ve ürün önerisi yapılmaktadır. İnternet Servis Sağlayıcısı bir firma olduğumuzdan dolayı farklı ürünleri sahalarımızda sürekli test etmekteyiz. Müşteri memnuniyeti açısından tarafımızdan talep etseniz dahi verim alamayacağınız kalitesiz ürünlerin satışını yapmıyoruz.